zavolejte nám
Neváhejte nás kontaktovat Tel.: +420 567 574 590
Mob.: +420 777 057 172
domů
kontaktujte nás

Měření cukru (selfmonitoring)

Kromě měření u lékaře (diabetologa) je třeba, aby diabetik prováděl měření sám (selfmonitoring). Umožňuje to mít diabetes lépe pod kontrolou, sladit léčbu s dietními opatřeními a fyzickou zátěží.

K tomuto účelu se nejčastěji používá přenosného přístroje kapesního formátu – glukometru. Ten dokáže změřit hladinu krevního cukru již z malé kapičky krve. Výsledky měření je třeba důkladně zaznamenávat a spolu s hodnotou zapisovat i čas měření a poznámky o okolnostech měření, které pomohou k jejich snadnější interpretaci. Moderní glukometry jsou již opatřeny pamětí, nebo dokonce schopností výsledky za určité časové období analyzovat.

K měření doma postřebujete glukometrtestovací proužkyodběrové pero (autolancetu) a sterilní jehličky (lancety)hygienické tampóny a dezinfekci. Nejprve si důkladně umyjte ruce mýdlem a osušte je, po té vydezinfikujte místo vpichu. První kapku setřete a druhou aplikujte na proužek zasunutý do glukometru, za deset sekund by se na displeji měla zobrazit naměřená hodnota. Některé glukometry umožňují odběr i z alternativního místa na těle (paže, předloktí, stehna atd.), ale buďte si vědomi, že i toto může mít za důsledek odlišnosti v naměřených hodnotách.

Jaké hodnoty glykemie jsou pro váš zdravotní stav žádoucí, musí posoudit především váš lékař. Odvíjí se to od řady faktorů, například od délky onemocnění, nebo typu diabetu. Optimální hodnoty glykémie jsou cílem, kam směřuje terapeutická intervence. Obecně je lze shrnout takto:  

Pokud je naměřená hodnota hodně odlišná od běžného výsledku, opakujte test a případně se poraďte s lékařem, co by mohlo být příčinou této změny.

TOMEA s.r.o.

DŮM ZDRAVÍ
Vrchlického 57
586 01 Jihlava

Tel.: +420 567 574 590
Mob.: +420 777 057 172
Email: tomea@tomea.cz
Web: www.tomea.cz

OTEVÍRACÍ DOBA JIHLAVA

PONDĚLÍ - ČTVRTEK
7.45 - 12.00 13.00 - 15.45

PÁTEK
7.45 - 12.00 13.00 - 14.00

 

Akceptujeme kupony

poukazy[2].jpg

Přijímáme platební karty

loga.jpg

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
tomea